З набуттям Законом чинності…

З набуттям Законом чинності (відбулося це 1 січня) банки в числі інших переваг отримали зниження кредитного ризику при неплатоспроможності чи банкрутстві іпотекоотримувача або його ліквідації як юридичної особи, бо у такому разі їм належатимуть права на нерухоме майно позичальника. Звісно, до того часу, поки той не розрахується за власне майно повністю. Інакше кажучи, це звільняє банкірів від потреби перейматися долею випозичених грошей — тут ніби на практиці реалізується давнє прислів’я: що зберіг, те пропало, що віддав, те твоє.

Тож, найімовірніше, найближчим часом станемо свідками того, як до банків прийде друге дихання. Звісно, щойно забудовники отямляться після скасування пільг із ПДВ, яке далося взнаки з 1 січня: недаремно деякі з них уже зараз, як то кажуть, зализують рани, що згубно позначається на обсягах будівництва і продажу житла.

Як не дивно, навіть за умов, коли в стосунках з боржниками превалювала невизначеність, а продати квартиру вартувало чималих зусиль, були у цій царині свої лідери. Так, оберти, що їх набрала програма банку «Аркада», котрий виступає у спілці з холдингом «Київміськбуд», уже не можна легковажити. Зокрема, тільки за минулий рік за програмою «Квартира на виплат» було укладено 5245 угод на 295,8 млн. грн. 1133, або 16,7% із них, передбачають термін виплат до 5 років, 2341, або 36,1% клієнтів, підписалися під 10-річним терміном.

Схожі записи

Система закупівель на порталі Прозорро

Торги на порталі Прозорро можуть стати для вас досить цікавим варіантом, так як саме тут можна знайти ті чи інші можливості для вашого проекту. Суть торгів полягатиме головним чином в

Купівля арештованого майна

Якщо ви шукаєте арештоване майно продаж у пошуковій системі, то досить неприємним моментом для вас виявиться той факт, що наразі в Україні немає нормальної раціонально сформованої системи, котра б за

Процедура продажу майна банківських боржників на офіційних майданчиках Прозорро.Продажі -sale.ueex.com.ua

Завдяки прийняттю у жовтні 2019 року нового Кодексу з регулювання процедури банкрутства, реалізація майна боржників нарешті стане прозорою.