З набуттям Законом чинності…

З набуттям Законом чинності (відбулося це 1 січня) банки в числі інших переваг отримали зниження кредитного ризику при неплатоспроможності чи банкрутстві іпотекоотримувача або його ліквідації як юридичної особи, бо у такому разі їм належатимуть права на нерухоме майно позичальника. Звісно, до того часу, поки той не розрахується за власне майно повністю. Інакше кажучи, це звільняє банкірів від потреби перейматися долею випозичених грошей — тут ніби на практиці реалізується давнє прислів’я: що зберіг, те пропало, що віддав, те твоє.

Тож, найімовірніше, найближчим часом станемо свідками того, як до банків прийде друге дихання. Звісно, щойно забудовники отямляться після скасування пільг із ПДВ, яке далося взнаки з 1 січня: недаремно деякі з них уже зараз, як то кажуть, зализують рани, що згубно позначається на обсягах будівництва і продажу житла.

Як не дивно, навіть за умов, коли в стосунках з боржниками превалювала невизначеність, а продати квартиру вартувало чималих зусиль, були у цій царині свої лідери. Так, оберти, що їх набрала програма банку «Аркада», котрий виступає у спілці з холдингом «Київміськбуд», уже не можна легковажити. Зокрема, тільки за минулий рік за програмою «Квартира на виплат» було укладено 5245 угод на 295,8 млн. грн. 1133, або 16,7% із них, передбачають термін виплат до 5 років, 2341, або 36,1% клієнтів, підписалися під 10-річним терміном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *