Як зауважив київський мер

І це тоді, коли, як зауважив київський мер, середня зарплата по столичному регіону сягає трохи більше 400 гривень, а Київ акумулював левову частку українських фінансів. Так, за даними виконавчого директора Української незалежної іпотечної асоціації Сергія Волкова, в Києві зосереджено близько 70% іпотечного ринку. Це закономірно, оскільки житлове будівництво в столиці розвивається найбільше активно. До того ж перед тут ведуть 12 банків, і, напевно, їхні позиції можуть зміцніти передусім з огляду на те, що вони вже напрацювали неабиякий досвід у сфері кредитування: годі розраховувати, що вони так просто віддадуть свої позиції.

Хоча їм, напевно, найближчим часом доведеться поступитися певною часткою своїх доходів — принаймні, якщо говорити про оптимальний перебіг подій, адже число клієнтів раз по раз збільшується, і банкам доводиться реагувати блискавично.

Кредитний портфель — навантаження доволі суттєве для будь-якого банку, хоча, як кажуть, хто не ризикує, той не п’є шампанського. До того ж у такий спосіб банки тримають руку на пульсі часу. Поки що на ті самі іпотечні кредити загалом припадає, за словами заступника голови Адміністрації Президента України Павла Гайдуцького, всього 2%. Проте навіть якщо вдасться цей відсоток збільшити, це навряд чи допоможе вирішити проблеми кожної десятої української родини, яка перебуває на квартирному обліку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *