В свою чергу…

В свою чергу, новими реаліями, які визначають характер стосунків між інвестором і забудовником, є ФОН (фонд операцій із нерухомістю) і ФФБ (фонд фінансування будівництва). Між ними є певна різниця, один із аспектів якої — те, що ФОН передує ФФБ. Уклавши угоду про спорудження об’єкта будівництва із забудовником, ФОН зможуть випускати й емітувати свої сертифікати, а власник такого сертифіката матиме право отримувати частку чистих активів ФОН у грошовій формі після закінчення строку, на який був створений відповідний ФОН. Безумовно, це вигідно і для ФОН, і для клієнта.

Крім того, управитель ФОН здійснює нагляд за спорудженням об’єкта нерухомості та контроль над використанням забудовником спрямованих на фінансування будівництва коштів. Сам управитель позбавлений можливості передоручати управління третім особам і не може відповідати за свої борги активами фонду — інакше кажучи, у кожному разі він виступає як зацікавлений посередник.

            В свою чергу, ФФБ створюються після завершення «нульового циклу» будівництва, уточнення цінових параметрів, а також остаточних термінів завершення будівництва. Управителеві ФОН випадає або самостійно створювати ФФБ, або укладати договір з іншим управителем ФФБ. В структурі цього фонду так само є установники (які одночасно є і вигодонабувачами) і управитель. Щоправда, найдієвішою особою ФФБ є довіритель: перебуваючи на задньому плані, він, тим не менше, володіє значними повноваженнями, адже може до здачі будинку розірвати договір та отримати кошти за викуплені права на житло вже за більшою ціною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *