У питаннях роботи з індивідуальними замовниками

 І хоча, у питаннях роботи з індивідуальними замовниками фінансисти набувають дедалі більшої компетентності, проте досі лишається чимало проблем. Так, закони України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», що вступили в дію з 1 січня 2004 року, містять низку норм, які можуть спричинити порушення прав інвесторів і стимулювати недовіру до ринку фінансових послуг в цілому. Серед можливих наслідків набрання чинності цими нормами — занадто висока ризикованість операцій з іпотечними сертифікатами, а також недостатність механізмів регулювання,

нагляду й контролю та обмеженість компетенції регуляторів діяльності учасників ринку (до них належать керуючі іпотекою, розпорядники платежів, управителі іпотечними активами, фондами фінансування будівництва (ФФБ) та фондами операцій із нерухомістю (ФОН), емітенти сертифікатів із фіксованою доходністю, сертифікатів участі та сертифікатів ФОН тощо) .

Крім того, мають свої вади й наявні схеми фінансування житлового будівництва. Зокрема, «корпоративна» схема, яка передбачає безпосереднє залучення коштів громадян до фінансування будівництва житла, з одного боку, заґрунтована на залежності джерел фінансування від короткострокових коливань ринкової кон’юнктури цін на житло та процентних ставок по кредитах, а з іншого — приховує значні ризики інвесторів, що фінансують об’єкти незавершеного будівництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *