Конкурси та тендери: в чому відмінність

Торгівля деревиною в Україні проводиться на конкурсній основі, де два та більше учасника змагаються за те, щоб отримати контракт на купівлю або продаж об’єкту. Конкурси проводяться у формі публічних аукціонів, що дозволяє вирівняти ціни на ліс. уникнути зловживань так корупційної складової. Дізнатись, як можна вигідно придбати пиломатеріал через офіційні майданчики Prozorro можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kuplu-pilomaterial-na-ofitsijnomu-majdanchiku-prozorroprodazhi.

Що таке конкурс

Конкурс – це змагання, в процесі якого відбирається найбільш гідний перемоги учасник (учасники) або найкраща пропозиція (матеріальне або нематеріальне).

Залежно від того, хто може бути учасником конкурсу, розрізняють такі його види:

  1. закритий конкурс – коли до участі запрошуються тільки ті претенденти, які відповідають певним критеріям організатора;
  2. відкритий конкурс – коли подавати заявку на участь може будь-який претендент.

У сфері закупівель поняття «конкурс» можуть часто плутати з поняттям «тендер». Обидва вони мають на увазі змагання між двома і більше учасниками. Однак слід розуміти, що поняття «конкурс» – більш широке та відрізняється деякими характеристиками.

Правила проведення

Процедура проведення конкурсу не регламентується законодавчо або за допомогою певних, прийнятих повсюдно норм. Кожен конкурс може бути унікальним. Він проходить за правилами, придуманими його організаторами. У цьому його відмінність від тендеру, який в разі публічної закупівлі регулюється Законом «Про державні закупівлі», а в разі комерційної закупівлі – правилами майданчика та внутрішніми розпорядженнями компанії-замовника.

Участь в конкурсі передбачає для учасника та організатора певні правові зобов’язання. У той час як при участі в тендері дані зобов’язання виникнуть тільки після підписання договору між замовником та переможцем закупівлі.

 Конкурс може проводитися не тільки в торгових відносинах, а в будь-якій сфері, будь то пошук відповідного кандидата на посаду або навіть розіграш квитків у кіно. Тендер стосується тільки питань купівлі-продажу.

Тривалість конкурсу зазвичай точно визначена, а кінцева дата вибору переможця може зміщуватися тільки у виняткових випадках. В онлайн-торгах нормальною практикою вважається відстрочка закінчення закупівлі, наприклад, з причини подачі скарги в АМКУ або внесення правок в умови тендерної документації.

Схожі записи

Термін дії яких перевищує 10 років…

Звичайно, відсоток угод, термін дії яких перевищує 10 років, вочевидь менший: 653, або 17,4% угод, укладено терміном на 20, а 1118, або 29,8%,— на 30 років. Якщо виходити із співвідношення,

Даються взнаки неприйнятні…

 Даються взнаки неприйнятні для більшості населення умови кредитування (це стосується передусім терміну кредитування та високих процентних ставок за кредитами), а валютизація ринку іпотечних кредитів заважає організації циклу рефінансування первинних іпотечних

Чому варто звернути увагу на систему Прозорро.Продажі?

Система Прозорро.Продажі – це зручний майданчик, яка дає можливість кожному учаснику скористатися найкращими пропозиціями товарів і послуг. Для того щоб стати її повноцінним і повноправним учасником, варто просто пройти реєстрацію