Іпотека: крок уперед, два кроки назад

Хоча сама іпотека відома з доби стародавньої Греції, перспективи її розвитку в Україні лишаються невизначеними. Принаймні, такий висновок можна було зробити з доповідей, зроблених учасниками Міжнародної науково-практичної конференції «Іпотечний ринок в Україні: проблеми стратегії розвитку», яка пройшла в середині лютого в стінах Національного банку.

Навіть те, що ця конференція була вже третя за ліком, свідчить, що вузол питань, які мають тенденцію до ускладнення і загострення (залежно від економічної ситуації), надто тугий, аби його можна було швидко розв’язати.

Крім того, здається, немає нічого непевнішого, ніж та певність, яку демонструє нинішня економічна ситуація.

Тож, з одного боку, за словами президента ХК «Київміськбуд» Володимира Поляченка, маємо 62,1% опитаних, які вважають, що доходи їхньої родини найближчим часом збільшаться, з іншого (за браком конкретніших даних про опитування) — випадає припускати, що ця цифра стосується щонайбільше тих із клієнтів самої компанії, які вже поліпшили свої житлові умови чи розраховують на їхнє поліпшення найближчим часом.
Додайте до того необізнаність переважної більшості населення у юридичних і законодавчих питаннях, а також його страх перед будь-якими новаціями (надто якщо вони йдуть згори і мають популістський характер) і небажання банків працювати з довгостроковими кредитами (звісно, в цьому плані короткі кредити куди ліквідніші, але їх якраз можуть собі дозволити хіба що ті самі заможні наші співвітчизники) — й у ситуації залишиться мало привабливого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *